Үндэсний бичиг үсгийн баяр-2018

Монгол Улсын Ерөнхийлөгчийн 2003 оны 105 дугаар зарлигийг хэрэгжүүлэх, эх хэлээ эрхэмлэн дээдлэх, бичиг соёлын дурсгалаа сурталчлах зорилгоор жил бүр зохион байгуулдаг Үндэсний бичиг үсгийн баяр-2018 арга хэмжээ энэ жил “Үндэсний бичиг үсэг-Тусгаар тогтнол” уриан дор зохион байгуулагдаж байгаа билээ.
Үндэсний бичиг үсгийн баяр-2018 арга хэмжээний хүрээнд Монгол төрийн түүхийн музейгээс эрдэмтэн судлаач Р.Отгонбаатарын хувийн цуглуулгаас дээжлэн МОНГОЛ НОМ БИЧГИЙН ЭРДЭНЭС үзэсгэлэнг 2018 оны 5 дугаар сарын 02-оос олон нийтэд толилуулах болно.
Үзэсгэлэнд монголчуудын оюуны болон бичгийн өв уламжлал, ном бичгийн хэрэгслийн ур хийц, ухаан билигийн охь болсон гайхамшигт дурсгалт зүйлсийг анх

удаа дэлгэн үзүүлэх бөгөөд Төрийн ордны Монгол төрийн түүхийн музей олон нийтэд нээлттэй үйлчлэх болсон тул Та бүхнийг хүрэлцэн ирэхийг урьж байна.    ҮНЭ ТӨЛБӨРГҮЙ

0 replies